Ocieplanie dachów

Płyty poliuretanowe NEW-THERM® TRAPEZ dzięki swym właściwościom stanowią idealny materiał do ocieplania dachów płaskich, balkonów i tarasów. Na życzenie inwestora jesteśmy w stanie dostosować grubość i wymiary płyty. Maksymalne wymiary płyty: 1200 x 2000 mm. W ramach montażu możemy także dostarczyć akcesoria uzupełniające, jak kliny dachowe, kształtki narożne i inne.

Dlaczego płyty poliuretanowe NEW-THERM® TRAPEZ

  • Wysokie parametry izolacyjne płyt pozwalają uzyskać duży opór cieplny dachu przy małej grubości izolacji.
  • Ocieplony w ten sposób dach wykazuje większe przesunięcie fazowe.
  • Płyty poliuretanowe NEW-THERM® TRAPEZ charakteryzują się niską nasiąkliwością, w związku z czym izolacja nie pęcznieje i nie rozpuszcza się w wodzie.
  • Płyty PUR/PIR zachowują trwałość kształtu, nie dochodzi do deformacji ocieplenia konstrukcji.
  • Izolacja NEW-THERM® posiada wysoką wytrzymałość na ściskanie.
  • Płyty NEW-THERM® TRAPEZ są odporne na panujące w okresie letnim wysokie temperatury.

Ocieplanie DACHÓW PŁASKICH niepodlegających wymogom dotyczącym dużych obciążeń

Płyty NEW-THERM® TRAPEZ układa się na równym podłożu w dwóch warstwach. W celu zapewnienia stabilności pokrycia dachowego wobec działania wiatru płyty mocuje się za pomocą łączników mechanicznych lub za pomocą balastu (dachu balastowego), ewentualnie poprzez połączenie tych metod.

Ilość łączników mechanicznych lub balastu wynika z projektu i zależy od strefy dachu (narożna, brzegowa, wewnętrzna), wysokości obiektu, strefy wiatrowej, typu łączników, etc. oraz powinna być określona w projekcie.

Warstwy hydroizolacyjne dachów płaskich stanowić mogą systemy foliowe, jak też pasy papy, przy czym należy dokładnie przestrzegać procedur technologicznych producenta.

 

 

Ocieplanie dachów skośnych


Płyty NEW-THERM® nadają się do ocieplania dachów skośnych między i pod krokwiami. Na zamówienie mogą być wyprodukowane płyty w wymiarach dopasowanych do rozstawu krokwi. Na życzenie możemy dostarczyć także płyty o grubości wymaganej przez klienta.

Płyty poliuretanowe NEW-THERM® TRAPEZ do ocieplania nowych i starych dachów.
W przypadku ocieplania konstrukcji między krokwiami poszczególne płyty wkłada się do konstrukcji. Podczas montażu płyt nie dochodzi do ich ściśnięcia, jak ma to miejsce w przypadku płyt z wełny mineralnej, a ich grubość jest stała w całym ich przekroju. Podczas ocieplania wymiary poszczególnych płyt dostosowuje się do istniejącej konstrukcji poprzez ich przycięcie lub zeszlifowanie. Jeśli podczas montażu między płytą, a konstrukcją powstanie szczelina, to można ją wypełnić pianą PUR. W razie potrzeby płyty NEW-THERM® TRAPEZ można także przykleić do podłoża punktowo pianą.

W przypadku konstrukcji zamkniętych dyfuzyjnie na wewnętrznej stronie montuje się folię paroizolacyjną zgodnie z technologiczną instrukcją montażu, a następnie zamyka się konstrukcję płytą gipsowo-kartonową lub płytą OSB.

 

PŁYTY POLIURETANOWE

Jesteśmy nowoczesną spółką holdingową z indywidualnym podejściem do każdego klienta i wraz z certyfikowanym produktem oferujemy także profesjonalne doradztwo.

+48 71 794 33 40
ask tecka therm (a) pcc tecka eu

dot