OCIEPLANIE BUDYNKU

CZYM OCIEPLIĆ?

Poszukujesz odpowiedniego systemu termoizolacji dla Twojego domu? Zastanawiasz się, czym go ocieplić?

Ocieplenie domu to jeden z najważniejszych czynników zdrowego i komfortowego mieszkania. Na świecie istnieje kilkadziesiąt różnych materiałów izolacyjnych.

W Europie około 40% energii zużywają budynki, z tego ponad 60% tej energii pochłania ich ogrzewanie. Jednym z najprostszych i najbardziej podstawowych sposobów na obniżenie zużycia energii i walki ze zmianami klimatycznymi jest zapewnienie dobrej izolacji budynków. Płyty PUR/PIR to jeden z najskuteczniejszych materiałów termoizolacyjnych, który zapewnia wysoką izolację cieplną przy minimalnej grubości.

Bez względu na to, czy zamierzamy odnowić stary budynek, czy wybudować nowy dom, już planując inwestycję musimy znaleźć najlepszy system ociepleń. W ten sposób możemy być pewni, że budynek będzie zgodnie z naszymi oczekiwaniami posiadać odpowiednie parametry izolacyjne i przez długi czas nie będzie wymagać żadnych przeróbek i napraw.

 Wcześniej najpowszechniej stosowanymi materiałami dociepleniowymi były styropian lub wełna mineralna, jednak ze wzrostem wymagań co do izolacyjności budynków, grubość takiej izolacji powoduje znaczne zmniejszenie powierzchni mieszkalnej w stosunku do powierzchni zabudowy. Dużym problemem dla obiektów izolowanych tradycyjnymi metodami jest kondensacja pary wodnej w przegrodzie. Wilgoć bowiem powoduje w przypadku wełny znaczące obniżenie jej parametrów izolacyjnych, natomiast w przypadku styropianu sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów.

Jednocześnie odbiorcy coraz większy nacisk kładą na zdrowie i czystość środowiska. Właśnie dlatego w nowym unikatowym systemie ocieplenia marki NEW-THERM® wykorzystano poliuretan. Izolacja poliuretanowa została tak zaprojektowana, aby przepuszczała parę wodną, ale jednocześnie stanowiła izolację dla wody w postaci ciekłej.

Zapewnia to trwałość i skuteczność izolacji przy jednoczesnym zachowaniu zdrowego mikroklimatu pomieszczeń. Aby zobaczyć różnice wynikające z wykorzystania różnych materiałów izolacyjnych w systemach ociepleń zobacz tabele.

o POLIURETANIE

Sztywna pianka poliuretanowa to doskonały materiał izolacyjny dla Twojego domu. Posiada wysokie właściwości termoizolacyjne i wydłuża żywotność budynku. Płyty PUR/PIR charakteryzują się wyjątkowo wysoką odpornością na warunki atmosferyczne. Ze względu na swą niską gęstość izolacja na bazie poliuretanu nie obciąża nadmiernie konstrukcji budynku. Dzięki swej strukturze komórkowej (minimum 90% komórek zamkniętych) idealnie nadaje się do izolacji ścian, stropów, fundamentów i podłóg.

Poliuretan zapewnia doskonałą termoizolację budynku. Izolacja NEW-THERM® na bazie poliuretanu ogranicza straty ciepła do minimum, eliminuje kondensację pary wodnej w warstwie izolacyjnej, co z kolei zapobiega pogorszeniu parametrów termoizolacyjnych budynku i rozwojowi pleśni.

 

Płyty PUR/PIR posiadają stabilne właściwości termoizolacyjne i parametry fizyko-mechaniczne przez cały okres żywotności budynku.

Płyty PUR/PIR bez okładziny charakteryzują się nie tylko wyjątkowo wysokimi parametrami izolacyjnymi, lecz również prostą techniką montażu oraz łatwością obróbki izolacji. Jest to skuteczny i jeden z najszybszych sposobów wykonywania ociepleń.

 

PRODUCENT POLIURETANU


Poliuretanowe płyty izolacyjne systemów NEW-THERM® produkowane są w zakładach PCC Therm w Brzegu Dolnym oraz PCC Morawa-Chem (Republika Czeska).

Europejskie i Polskie certyfikaty systemu zapewniają poprawność i bezpieczeństwo procesu technologicznego budowy.

Jako producent oferujemy niezobowiązującą kalkulację projektu ocieplenia i wsparcie techniczne.

MateriałGrubość warstwy w cm
Piana poliuretanowa (gęstość 40 kg/m3) 1
Polistyren 1,6
Wełna mineralna 1,8
Drewno 6
Beton porowaty 15
Zalety/wady NEW - Therm - 60 mmPolistyren EPS 70 - 120 mmWełna mineralna - 140 mm
Cena minuskoplusko bezminuskaplusko minuskobezpluska
Grubość izolacji bezminuskaplusko minuskobezpluska minuskobezpluska
Paroprzepuszczalność bezminuskaplusko minuskobezpluska bezminuskaplusko
Nasiąkliwość wodą bezminuskaplusko bezminuskaplusko minuskobezpluska
Palność minuskoplusko minuskobezpluska bezminuskaplusko

Jesteśmy nowoczesną spółką holdingową z indywidualnym podejściem do każdego klienta i wraz z certyfikowanym produktem oferujemy także profesjonalne doradztwo.

+48 71 794 33 40
ask tecka therm (a) pcc tecka eu

dot